понеділок, 8 червня 2020 р.

Дружба єднає серця


Без справжньої дружби життя — ніщо.
(Цицерон)

Міжнародний день друзів

 Дружба завжди була великою цінністю у житті людини, адже відшукати по-справжньому вірного друга вважається удачею. Це взаєморозуміння і безкорисливість, щирість і довіра, спільні інтереси. На дружбі й довірі побудовано практично все в нашому світі. Вміння дружити і цінувати дружбу закладається з дитинства. Для того, щоб нагадати людству про важливість друзів, було створено міжнародне свято. Це чудовий привід приділити увагу своїм приятелям та поділитися теплими словами.
 Історія свята
    Міжнародний день друзів вперше почали святкувати у США в 1935 році. Однак тоді американський Конгрес вирішив призначити першу неділю серпня Національним днем дружби. Вже згодом цю дату було перенесено.
    День друзів 2019 українці відзначать 9 червня. Свято є популярним незважаючи на те, що воно неофіційне. Також існує День дружби, який відрізняється від Дня друзів і відзначається 30 липня. Він присвячується дружнім відносинам між державами, національностями і  культурами.

Дружба не має правил, але слід пам'ятати про таке:
Ø  Цінуй справжніх друзів так само, як і своїх рідних.
Ø  Завжди намагайся допомогти своєму другові.
Ø  Тримай у таємниці секрети свого друга.
Ø  Якщо у друга трапилися неприємності – обов’язково підтримай його.
Ø  Радій за успіхи свого друга.
Ø  Ніколи не варто заздрити другу.
Ø  Якщо ти посварився з другом, зосередься не на тому «хто винен», а на пошуках порозуміння.
Ø  Якщо ти випадково образив друга – негайно вибачся.
Ø  Ніколи не пліткуй про своїх друзів.
Ø  Намагайся завжди шукати хороше у своїх друзях.

Прислів'я про дружбу
  • ·         Не той друг, хто медом маже, а той, хто правду каже.
  • ·          Людина без друзів — що дерево без коріння.
  • ·          Дружба родиться в біді, а гартується в труді.
  • ·          Яку дружбу заведеш, таке й життя поведеш.
  • ·          Добре братство миліше, ніж багатство.
  • ·           Нема друга — шукай, а знайшов — бережи.
  • ·           Сонце зігріває повітря, друг — душу.
  • ·          У кого друзів мало, той бідний.
  • ·           Не варто з другом сваритися, бо доведеться миритися.
  • ·          Дружний табун і вовків не боїться.


7 цікавих фактів про дружбу
1.  Бачиться з друзями корисно для здоров’я.  При спілкуванні з приємними людьми підвищується рівень прогестерону, який  знижує рівень тривоги.
2. Натомість,  брак спілкування з близькими друзями погано позначається на здоров’ї людини.
3. Друзі мають між собою певні генетичні схожості. А все тому, що друзів ми вибираємо собі на підсвідомому рівні.
4. Літні люди, які достатньо спілкуються зі старими друзями,  живуть довше.
5. Місто Сідней вважається містом, в якому проживають найдоброзичливіші люди.
6. Навіть акули «вміють» дружити: в зграях деякі особини весь час тримаються разом, а інших уникають.
7. На честь дружби був названий астероїд 367 Amicitia. У перекладі з латинської, це слово якраз і означає дружбу.

Шановні юні читачі, щиро вітаємо вас із цим святом!
    Бажаємо, щоб у вашому житті завжди поруч були ті самі люди, яких сміливо можна назвати друзями, які розділять радість і перемогу, не відвернуться у хвилини смути і життєвих негараздів, підбадьорять,  додадуть впевненості в собі! Міцної вам дружби та порозуміння! 

   Шкільний рік закінчився, а літо впевнено набирає своїх обертів. Хай там як, та є одна важлива річ, яка зробить ваше дозвілля влітку змістовним. Звісно, що це — книга. Пропонуємо ознайомитися з добіркою найкращих творів про дружбу.

Книги про справжню дружбу

1. «Аліса у Дивокраї» та «Аліса у Задзеркаллі» Льюїса Керролла

                                           
    «Аліса» — книга про маленьку дівчинку, що потрапляє у світи, які випробовують її на витривалість, дружбу, хоробрість та кмітливість. Фантастичні персонажі, казкові світи та такі прості людські істини — ось про що ця казка. Здається, що Льюїс Керролл зовсім не вигадував цю історію, а просто взяв із життя однієї дівчинки, щоб у майбутньому малеча змогла насолодитися пригодами юної мандрівниці сповна.

2. «Пригоди Тома Сойєра» Марка Твена

                                       

  Це справжній пригодницький роман. Хто в дитинстві ніколи не робив якихось дурниць, аби дошкулити комусь або ж просто через власну надмірну цікавість? Том Сойєр, головний персонаж роману, його кмітливість, хитрість та винахідливість просто вражають. Він — безтурботний школяр, у  голові в нього завжди повно всяких дурних вигадок та капостей.  Та водночас цей хлопчик — великий мрійник і вигадник, сміливий, чесний, вірний у дружбі. На долю Тома Сойєра випадає багато пригод, серед них і небезпечних. Але він разом зі своїм другом Геком із честю виходить з усіх небезпечних ситуацій, виявляє свої кращі якості, хоч і завдає своїм близьким багато турбот.

3. «Маленький принц» Антуана де Сент-Екзюпері

                                           

    Дружба, сміливість, винахідливість та вміння миритися і вибачати, як своїх друзів, так і ворогів — все це про нього…
     «Маленький принц» — це і справді вічна історія, як то кажуть «на усі часи та покоління». Ця казка про мудрість і справжню мужність дитячої душі, про такі, зовсім непрості поняття, як любов та відповідальність, дружба та вірність. Пілот, що випадково зустрічає принца з іншої планети, а потім відкриває для себе його поняття Всесвіту, такого глибокого, непередбаченого, але однозначно прекрасного.

4.  «Хроніки Нарнії» Клайва Льюїза
                                                

    Нарнія — це загадковий світ, у якому живуть безліч звичайних та вигаданих казкових персонажів та тварин, які наділені людською мовою та розумом. Діти знайомляться із чарівними героями, вчаться нормально їх сприймати, і, більше того, — дружити з ними. А потім пліч-о-пліч вони воюють проти ворогів та загарбників. Історія справжньої дружби, мужності та відваги, і часу, коли все може змінитися лише завдяки одній магічній шафі.
   "Хроніки Нарнії" — це серія книжок, які не залишать байдужим нікого. Адже цей світ наповнений чарами, казковими персонажами та незвичайними будівлями. Але найбільше, що вражає — це хоробрість малечі, їхня здатність боротися до кінця та знати ціну справжньої дружби.

5. «Тереодори з Васюківки» Всеволода Нестайка


     Чудовим прикладом корисної та веселої української літератури є твори Всеволода Нестайка. Так, «Тореодори з Васюківки» — пригодницька повість, яка підкорила серце не одного юного читача. Більше того, вона була перекладена понад 20-ма мовами світу і додана до списку Андерсена. Сама історія розгортається навколо двох хлопчиків — Яви і Павлуші, які на літніх канікулах відправляються до села. Там вони і починають викидати свої вибрики та створювати неприємності дідусям з бабусями. Та, попри це, вони показують себе, як і кмітливі хлопці, які добре розуміють, у чому сенс дружби, і що таке справжня самопожертва.  «Тореодори» — це справжній приклад того, яка насправді є хлопчача дружба.

6. «Детективи з Артеку» Андрія Бачинського
                                                       

  Четверо друзів — Оленка, Сашко, Сергійко і Антон — познайомилися в літньому таборі. Вони випадково дізналися про скарби славнозвісної Міледі і вирішили їх відшукати. Друзів чекають небезпечні пригоди, двобій із викрадачами музейних цінностей і безліч кумедних ситуацій. Історія «Детективи з Артеку» вкотре нагадує читачам, як добре мати справжніх друзів.

7. «Чудове Чудовисько» Сашка Дерманського

                                                 
   Це серія з трьох книг про дружбу чудовиська Чу та дівчинки Соні, які борються зі злом.  Захопливі пригоди  навряд чи залишать байдужими дітлахів. «Чудове Чудовисько» вчить справжній дружбі, винахідливості та сміливості. Безліч пригод і небезпек спіткає героїв, але міцна дружба творить справжні дива. 
           

Немає коментарів:

Дописати коментар