Історія центральної дитячої бібліотеки

    До Великої Вітчизняної війни в місті Новомосковську не було самостійної дитячої бібліотеки, а функціонував невеликий відділ обслуговування дітей при міській бібліотеці.
24 листопада 1946 року на базі цього відділу було відкрито дитячу бібліотеку. Це йшов перший післявоєнний рік. Місто було все зруйноване. Коли вночі випав перший сніг, стало навкруги світло і ясно, жінка невеличкого зросту везла на саночках 456 книг, подарованих підприємствами та жителями міста. Цією жінкою була перша завідуюча – Ганна Михайлівна Чорноморченко, яка в день свого народження везла подарунок дітям міста. Цей день, 24 листопада 1946 року вважається днем заснування центральної дитячої бібліотеки м. Новомосковська. Книги Ганна Михайлівна збирала разом з Тетяною Павлівною Славінер – засновником бібліотеки для дорослих. Влада почала надавати кошти на комплектування. У кінці 1951 року було виділено до 30 тис. крб.. на комплектування фонду дитячої бібліотеки.
Перше приміщення бібліотеки знаходилося по вул. М.Головка. Після декількох переїздів бібліотека у 1958 році нарешті отримала постійну адресу на площі Леніна, 6. Фонд дитячої бібліотеки був навіть кращим, ніж у міській бібліотеці для дорослих. Коли там відкривали юнацький відділ, книги для 9-10 класів були передані з дитячої бібліотеки.

При ЦДБ працювали клуби за інтересами – клуб юних любителів поезії «Іскра», клуб юних народознавців «Веселка» та клуб юних екологів «Джерельце».
З 2003 року ЦДБ працює за цільовою екологічною програмою «Світ у дитячих долонях», що дає можливість ефективніше формувати екологічну культуру юних читачів, поглиблювати їх знання про навколишнє середовище, красу рідного краю, тваринний і рослинний світ, залучати дітей до природоохоронних заходів, а також сприяти вихованню раціонального і гуманного ставлення до природи.
У 2006 році ЦДБ відсвяткувала своє 60-річчя. До ювілею бібліотеки сім'я Албатових власноруч виготовила і подарувала іграшку «Михайлика-Читайлика», який став символом бібліотеки.
На початку 2007 року придбано для бібліотеки кольоровий телевізор, відеомагнітофон. У конкурсі, що проходив в МЦБС на тему: «Реклама як сегмент маркетингової діяльності» ЦДБ відзначено в номінації «За творчий підхід».
З 2008 року по 2013 рік – ЦДБ працювала за цільовою програмою громадянського виховання «Я. Мій дім. Моя Вкраїна», в рамках цієї програми організовано новий клуб за інтересами для читачів-учнів 5-9 класів «Стежина», що має літературно-краєзнавчий напрямок. У цьому ж році розпочав свою роботу клуб для юних читайликів «Розумійко».
2009 рік - організовано новий гурток для найменших читачів разом з курсами ЦО «Їжачки-рятівнички».
2011 рік – Журавель Л.О. зайняла ІІ місце у конкурсі координаторів в рамках Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України 2011 року».
      2012 рік – заступник директора перебувала у м. Києві на заході «Другий бібліотечний ярмарок: нові акценти, нові формати», що проходив під девізом: «Сучасна бібліотека: розвиваємо місцеві громади».

      28.09.2012 рік – заступник директора побувала на відкритій зустрічі-діалозі «Бібліотека. Влада. Громада: стратегія єдності в інформаційному суспільстві» у м. Дніпропетровськ, де отримала подяку від голови облдержадміністрації О.Вілкула за плідну і сумлінну працю, великий внесок у роботу бібліотечної справи.
      З 2014 року розпочали роботу за новою цільовою програмою «Сила доброти».
   У роботу впроваджуються нетрадиційні форми роботи: акції, фотовиставки, систематичні радіопередачі, виставки дитячих малюнків.
   На протязі 5-ти років випущено ряд рекламних та методичних буклетів.
Читачі ЦДБ, переможці Всеукраїнського конкурсу
«Найкращий читач року»,
 які побували у Львові на фестивалі «Книгоманія»

1.     Печерська Дарина 2007 рік
2.     Ващенко Єгор  2011 рік
3.     Губарик Катерина  2014 рік
   Альона Мельничук  зайняла І місце у десятому міжнародному фестивалі дитячої творчості «Чарівна книжка» і нагороджена дипломом за твір «Пригоди козака Нечая», що увійшов до збірки дитячих творів 2006 року.
Немає коментарів:

Дописати коментар